Investeerimiskuld

Investeerimiskuld on hea alternatiiv oma raha pikaajaliseks hoidmiseks

Investeerimiskuld

Esimese asjana tasub mainimist, et me ei paku mistahes finantsnõu. Meie lehel olevad tekstid on puhtalt informatiivsed ning enne igasugust investeerimist peaksite nõu pidama oma ala eksperdiga.

Investeerimiskuld on kogumas aina enam populaarsust, eriti tänu maailmas valitsevatele asjaoludele. Pidevalt kasvav inflatsioon viib raha väärtust alla, kuid kuld on suuremalt jaolt oma väärtuse säilitanud. Eriti viimastel aastatel, kus kulla hind on olnud pidevas tõusus.
Investeerimiskuld on hea valik neile, kes soovivad oma raha paigutada väärismetallidesse, mis (suure tõenäosusega) säilitab oma väärtuse ka pikaajaliselt. Kui te soovite sel teemal rohkem lugeda, vaadake kindlasti ka kodulehekülge investeerimiskuld.ee kus on antud teemal rohkem informatsiooni.
Investeerimiskullale sarnaselt on krüptorahad potensiaalselt üks võimalikest pikaajalist väärtust hoidvatest ressurssidest. Kuigi krüptorahade väärtus on üsna volatiilne võib see pikas perspektiivis olla väärtuslik kuna krüptorahasid on enamasti piiratud hulk samuti nagu kulda mida ei saa juurde printida, et selle väärtus langeks.

Kuidas alustada kulda investeerimist?

Kuld on üks tuntumaid väärtusesemeid maailmas. See läheb üle kultuuripiiride ja läbi ajaloo on kullal olnud palju rolle alates valuutast, lõpetades elektroonika oluliste materjalidega ja käsitöö ehetega. Paljude investorite jaoks säilitab kuld oma võlu kui ainulaadne vara, mis pakub alternatiivi tavapärastele aktsia- ja võlakirjaturgudele.

Väärismetalli peetakse turvaliseks varjupaigaks ja selle suurimat nõudlust on näha heitlikul ajal. 

Kuld kaitseb ka inflatsiooni eest. Kuna kaupade üldine hind tõuseb, tõuseb koos nendega ka kulla väärtus. See on osaliselt tingitud sellest, et kulda on saadaval nii piiratud koguses ja tänu sellele saavad kullaomanikud oma ostujõudu paremini säilitada, isegi kui madalad intressimäärad tõstavad hindu.

Tänapäeval on erinevaid viise, kuidas investor kullaga kokku puutuda saab. Kõik need ei hõlma väärismetalli omamist ega nõua suuri algkapitali.

Millised on erinevad viisid kulda investeerimiseks?

Kulda saate investeerida järgmiselt:

  • füüsilise kulla ostmine;
  • kullaga seotud valuutainvesteeringud;
  • kulla ETFid või investeerimisfondid;
  • kullakaevanduse aktsiad.

Füüsilise kulla ostmine

Kõige tavalisem viis füüsilisse kulda investeerimiseks on kullakangi ostmine. Kuldkangid viitavad investeerimiskvaliteediga kullale, tavaliselt kankide, valuplokkide või müntide kujul.

Investeerimiskvaliteediga kulla puhtus on alati vähemalt 99,5 protsenti:

Kuldplaatidele on trükitud tootja nimi, kaal ja puhtusaste. Kuldplaadid ulatuvad tavaliselt 1/10 troiuntsist (üks troiunts = 31,1 grammi) kuni ühe kilogrammini.

Kuldmünte on laiema kuju ja suurusega. Kuid pidage meeles, et võite maksta lisatasu kujunduselementide, näiteks graveeringu või kollektsionääriväärtuse eest. Mõningaid münte aktsepteeritakse ka nende päritoluriigis seadusliku maksevahendina, näiteks Ühendkuningriigi kullasuveräänidena, kuid neid on harva mugav kasutada tegeliku valuutana.

Kust saab füüsilist kulda osta?

Füüsilist kulda saab osta mõnelt pangalt või maaklerilt. Veenduge alati, et ostate kulda ainult usaldusväärsetelt müüjatelt. Üldiselt on kõige parem osta kullakange usaldusväärsetest kohalikest allikatest, mitte veebist. Samuti on kasulik osta kulda Singapurist, kuna see on investeerimisväärismetall ja seega vabastatud kauba- ja teenustemaksust.

Kullast ehetesse investeerimine on alternatiivne viis kullaga kokkupuutumiseks, kuid see ei ole sama, mis tegelikud kullainvesteeringud. Seda seetõttu, et ehted sisaldavad kulusid, mis on seotud nende kullasisaldusega. Näiteks ehete puhul tuleb sageli tasuda käsitöö ja brändingu eest, mis ei ole seotud kulla väärtusega.

Ehetel võib olla ka mittemateriaalne väärtus väljaspool nende kullasisaldust, näiteks väärtus antiikesemena. 

Füüsilisse kulda investeerimisega peaks kaasnema korralik ladustamine ja kindlustus

Füüsilise kulla omamisega kaasnevad mõned lisakulud. Levinuim neist on turvaline hoiustamine – paljud investorid hoiavad oma kullatükki panga seifides või varahoidlates, mitte kodus. Füüsiline kuld on vastuvõtlik vargustele, eriti väiksemates ja kaasaskantavamates vormides, näiteks kuldmüntidena.

Müüja taustakontroll

Kontrollimine on oluline ka füüsilise kulla ostmisel. Väga oluline on tagada, et valite usaldusväärse müüja; Ebaeetilised kullamüüjad võivad segada kuldmüntidesse või väärismetallikangidega teisi metalle, vähendades nii kullasisaldust, või anda volframi kulla asemel. 

Kindlustus

Lisaks peaksite konsulteerima kindlustusspetsialistiga, et leida parim viis oma kullavarade kindlustamiseks. Kindlustusandjatel võib olla nõudeid kulla hoidmise kohta, enne kui nad nõustuvad teile poliisi müüma.

Nagu iga kauba või investeeringu puhul, tõuseb ja langeb kulla hind turujõudude mõjul. Investorid peaksid meeles pidama, et nende kulla väärtus ei ole püsiv.

Kuld kui toorainega seotud struktureeritud investeering

Wall Streeti turvaliseks varjupaigaks loodud kuld suudab säilitada oma väärtust reaalväärtuses keset volatiilsust. Teine viis kulda investeerimiseks on kasutada kulla valuutainvesteeringuid. Selle näiteks on kulla ostmine toorainega seotud struktureeritud investeeringuna. Seda meetodit kasutades otsustate koos panga või maakleriga investeeringu kestuse ja baasvaluuta – näiteks EUR, USD, SGD jne. Peate kokku leppima sihtkonversioonikursi (TCR), mida rakendatakse kulla ja baasvaluuta vahel. Kulda käsitletakse nagu valuutat, mille valuutakood on XAU.

Investeeringu kestuse lõpus saate nii põhiosa kui ka kupongi kas kullas (XAU) või põhivaluutas. Kui kuld (XAU) tõuseb baasvaluuta (nt USD) suhtes, makstakse teile tagasi USD-s nii põhisumma kui ka kupongi jaoks. Kui aga kuld (XAU) langeb alla TCR-i, konverteeritakse investeering ja teile makstakse tagasi TCR-iga konverteeritud põhisumma ja kupong kullas (XAU).

See meetod võib tekitada rohkem huvi kui lihtsalt näiteks USA dollarite hoidmine ja sobib ideaalselt investoritele, kes ei pahanda, et makstakse kullas (XAU). Millised on teie võimalused, kui teile makstakse tagasi kullas? Seejärel saate hoida, müüa või reinvesteerida kulda (XAU) mõnda teise toormega seotud valuutainvesteeringusse, mille baasvaluutaks või kaubaks on kuld, et teenida potentsiaalselt veel üks kord suuremat kupongi.

Arvestades selle valuutasarnast kaubeldavust, on XAU-le tehtud palju finantsuuendusi, sealhulgas tuletisinstrumente, mille aluseks on XAU kogenumate investorite jaoks. XAU, nagu paljud valuutapõhised investeerimisvormid, hõlmab aga volatiilsusega tegelemist. Hinnad ja valuutakursid kõiguvad pidevalt ning investorid peaksid olema valmis kulutama aega nende liikumiste jälgimiseks. Oluline on see, et investorid peaksid arvesse võtma ka muid kaasnevaid riske, nagu tururisk, põhirisk ja likviidsusrisk. Tururisk viitab olulisele väärtuse kõikumisele ja muudele finantsturgudega seotud riskidele, samas kui põhirisk viitab sellele, et investeering ei ole põhikapitaliga kaitstud, mistõttu võite kaotada osa või kogu oma esialgse investeeringu summa ning likviidsusrisk tähendab, et võite saada põhikahju. kui teete väljamakseid enne selle tähtaega.

Investeerimine kulla ETF-idesse või kullaosakufondidesse

Kullabörsil kaubeldav fond (ETF) võimaldab teil investeerida kulda, ilma et peaksite ostma füüsilisi kullavarasid. See on fond, mis hoiab erinevaid kullaga tagatud varasid. Mõned kulla ETF-id lihtsalt jälgivad või jäljendavad füüsilise kulla hinnaliikumist, samas kui teised võivad hõlmata kullakaevurite aktsiaid või erinevaid kullaga tagatud tuletisinstrumente. Alusvara on see, mis määrab ETFi väärtuse ja on seetõttu selle tootluse määrav tegur.

Kuidas kaubelda kulla ETF-idega?

Kulla ETF-idega saab kaubelda nagu aktsiatega, muutes need likviidseks ja vajaduse korral hõlpsasti maha müüa. Samuti on sageli uutele investoritele nende omamine odavam, kuna te ei pea ostma tegelikku kulda, kuigi peaksite hetkehinna saamiseks kvalifitseeritud maakleriga tutvuma. See võimaldab teil kaasata oma portfelli kulda väiksema kapitalikohustusega.

Kuidas toimib kulla investeerimisfond?

Kulla investeerimisfond on samuti fond, mis koosneb kullaga seotud varadest ja tuletisinstrumentidest. Sarnaselt kulla ETF-idega investeerib osa kulla investeerimisfonde otse füüsilisse kulda, osa kullaga seotud investeerimisfonde aga kullakaevurite, muude väärismetallide ja hulgikaupade aktsiatesse. Peamine erinevus seisneb selles, et investeerimisfondi juhitakse aktiivsemalt; on juhte, kes tegelevad fondi kullaga seotud varade või tuletisinstrumentide ostmise ja müügiga. Ideaalis saavad fondi juhtivad täiskohaga spetsialistid saada paremat tulu kui ETF, mis lihtsalt peegeldab kulla hinna liikumist.

Kuidas valida kulla ETF või investeerimisfond?

Mõlemal juhul kaasnevad fondi haldamisega kulutused, kuigi ETF-ide valitsemistasud kipuvad olema veidi madalamad. Samuti peaksite üle vaatama fondide taga olevad ettevõtted, et tagada nende hea kapitaliseerimine ja väljakujunenud ajalugu. Kuna investoril võib seda olla raske kontrollida, võiksite nõu saamiseks konsulteerida kvalifitseeritud finantsnõustajaga. Kontrollige ostetud fondide või ETF-ide kulusuhteid ja konsulteerige kvalifitseeritud finantsnõustajaga, kui te pole kindel, kuidas prospekti lugeda.

Kulla ETF-e ja investeerimisfonde saab mugavalt osta panga või tegevusloaga maakleri kaudu.

Investeerimine kullakaevanduste aktsiatesse

Kulda investeerimise asemel võite investeerida ettevõtetesse, mis kaevandavad kulda. Teoreetiliselt peaksid kullakaevandusettevõtete aktsiad kulla hinna tõustes tõusma, kuna see tõstab ettevõtte kullavarude väärtust.

Samuti on võimalus, et kvalifitseeritud juhtimisega saavad kaevurid suurema koguse kulla kaevandamiseks vähem kulutada, kuigi vastupidi, halb juhtimine võib kaasa tuua vähema kulla kaevandamise suurema kuluga. Sellisena on see nii potentsiaalne pluss kui ka negatiivne külg.

Kaevandusettevõtte juhtimine on samuti täiendav riskitegur ja investorid peavad olema ettevaatlikud halva juhtimise eest. Seotud riskitegurid hõlmavad ettevõtte võlakoormust või võlgu, samuti keskkonna- või õiguspoliitikat, mis võivad mõjutada ettevõtte olemasolevat tegevust.

Keskkonnas, kus kulla hind langeb, võib kullakaevandusettevõte kasumlikkuse säilitamiseks kulutusi kärpida; midagi, mida kullast ETF või füüsiline kuld ei suuda. Kullakaevandusaktsiad võivad samuti dividende tuua, samas kui füüsiline kuld ja enamik kulla ETF-e mitte. Eelkõige on oluline mõista, et kaevandusvarude tulud sõltuvad ettevõtte tulevasest tulust, mitte kulla hinnast. On elemente, mis on kulla hinnast sõltuvad, näiteks kui ettevõte tegeleb ka muu kaevandamistegevusega.

Veenduge, et investeerite ainult sellesse, millest aru saate

Enne kullatoote ostmist on kõige parem küsida nõu kvalifitseeritud finantsnõustajalt. Õige kulla kogus, millesse investeerida, sõltub teie finantsolukorrast – rolli mängivad sellised tegurid nagu teie investeerimishorisont, riskiprofiil ja praegused turutingimused.

Eesmärk on tasakaalustatud, hästi hajutatud portfell, milles kullainvesteeringutel on selge ja konkreetne roll.