Laen kuldehete tagatisel

Lugege lähemalt meie kokkuvõtet kulla tagatisel laenudest

Pandimajast laenu võtmine

Pandimajad on eksisteerinud tuhandeid aastaid ning pärinevad algupäraselt iidsest Hiinast. Asutused on üle maailma endiselt elujõus ja pakuvad inimestele lühiajalist laenu.
Pandimaja on litsentseeritud vahendusteenuse pakkuja, kes pakub tarbijalaenu (kiirlaenu), mille tagatiseks on isiklik vara. Pandimaja laenud on kiired ning ei mõjuta sul tulevikus krediidi saamist ei lihtsamaks ega kergemaks. See tähendab, et pandimajast saadud laenust ei jää sinu krediidiajaloole mingit märget.
Pandimajade peamine müügiargument ongi kiire raha kätte saamine ilma mingisuguse eelneva kontrollita, pika taotlemise protsessi või ooteajata. Pandi tagatisel võetud laenu saad pandimajast kohapeal kohe kätte.
Pandimajade tegevust kontrollib seadus ning samuti teevad pandimajad koostööd seadusorganitega, et vältida varastatud kaupade müümist. Sel põhjusel peavad pandimajad küsima kliendilt isikut tõendavat dokumenti.
Kui vajad kiiresti väiksemat laenu, võib üheks variandiks olla pandi tagatisel laenamine. Sul tuleb leida endale kuuluv ese, millel on müügiväärtus ehk keegi peab olema valmis seda mingi summa eest ostma. Eseme hinnanguline müügiväärtus võiks olla keskmiselt poole suurem laenust, mida soovid saada. Pandimajad hindavad kõrgemalt eheteid, münte ja elektroonikat, sest neid kaupu õnnestub neil endil kõige paremini uuesti müüa.

Laen pandi tagatisel

Pandi tagatisel laenates ei paku pandimajad sulle sama palju laenu, kui ese väärt on. Selle asemel võid eset pantides saada laenuks vaid osa summast, mille võiksid saada eset ise müües. Ese jääb pandituks nii kauaks kuni tuled pandimajja tagasi laenu maksma. Lisaks laenusummale tuleb kliendil tasuda intressid ja nii tasuda teenuse kasutamise eest. Tavaliselt on võimalik valida erinevate laenuperioodide vahel, mis on kõik väga lühiajalised. Alates ühest päevast kuni kuu ajani.
Kui oled laenu summa ja tingimustega nõus, antakse sulle tõend selle kohta, et oled eseme pantinud. See on enamasti kviitung, mis täidab ka laenulepingu eesmärki.
Mõnikord pakuvad pandimajad ka kauba välja ostmist, kui klient ei soovi eset pakutud summa eest pantida. Nii saad oma kauba eest rohkem raha, kuid kaup jääb pandimajale. Mõned pandimajad ei ole aga üldse huvitatud kaupade kokku ostmisest, sest teenivad pantimisega rohkem raha. Kui pandimaja on nõus teie kauba ostma, siis on tegemist lihtsalt ostu ja müügiga ning laenulepingut ei tehta.
Õigel ajal laenu tasudes saad oma panditud eseme uuesti enda kätte. Tähtaja lõpus tuleb lisaks laenuks saadud rahasummale tasuda ka pandimajaga kokkulepitud intressid ja teenusetasud. Kui jääd maksetega hiljaks pakuvad pandimajad enamasti võimalust intressi tasumisel maksetähtaega pikendada. Kui siiski kokkulepitud päevaks laenu ei tagasta, kuulub sinu ese seaduslikult pandimajale!
Pandimaja teenus on jäänud läbi aastate püsima tõenäoliselt oma lihtsuse tõttu. Nagu alati, on selliste teenuste kasutamisel raha laenamiseks nii positiivseid kui negatiivseid külgi. Siin on kiire plusside ja miinuste kokkuvõte, mida pandimajast laenu võtmisel meeles pidada.

PLUSSID

  • Pole vaja head krediidiajalugu
  • Taotlusprotsess puudub
  • Sobib lühiajaliseks kiireks laenuks
  • Kiire sularaha hädaolukordadeks
  • Juhul, kui peaksid laenumaksetega hilinema ei mõjuta see sinu krediidiajalugu
  • Võlgu ei hakata sisse nõudma

MIINUSED

  • Kui jätad laenu maksmata, kaotad oma eseme
  • Pandimajad küsivad laenude eest märkimisväärseid tasusid
  • Tavaliselt panditakse väikese väärtusega laenude jaoks kõrge väärtusega esemeid
  • Tavaline laenu tagasimakse tähtaeg on vaid kuni 30 päeva

Alternatiivid pandi tagatisel laenamisele

Pandi tagatisel laenamisel on alati oht endale väärtuslikust esemest ilma jääda. Kaalu hästi, kas oleksid selleks valmis. Mõtle läbi, millised võimalused sul veel laenamiseks on. Kas võiksid laenata eraisikult: sõbralt või pereliikmelt? Samuti tasub üle kontrollida teiste laenupakkujate tingimused. Võrdle sulle kättesaadavaid laenuvõimalusi. Kui soovid oma kaupu siiski müüa, proovi seda teha iseseisvalt internetis. Tõenäoliselt saaksid nii kauba eest rohkem kui summa, mida pandimaja on nõus maksma.

Tagatiseta laenud

Lisaks pandimajadele ning sellele, et laenu saab kuldehete või väärisesemete tagatisel, on olemas ka teisi võimalusi, kuidas laenu võtta. Sellist tüüpi laene kutsutakse tagatiseta laenudeks (mõne erandiga). Laenuturul on palju erinevaid laenufirmasid, kes pakuvad erinevaid laenutooteid peaaegu igaks elujuhtumiks ning vajaduseks.
Peamised pakutavad laenud on: kodulaen, hüpoteeklaen (mõlemad tagatisega laenud), autolaen, kiirlaen, tarbimislaen ehk väikelaen, ärilaen ning erinevad sptesiifilisemad laenud nagu reisilaen, remondilaen jne.

Kuidas leida parim laen?

Laenude puhul peaks alati vaatama krediidikulukusemäära, mis on mõõtühik, mis näitab erinevaid laenudega kaasnevaid kulusid ning laenufirmad on kohustatud alati oma KKM välja tooma. Kindlasti tasub vaadata võimalikult palju erinevaid laenupakkumisi, et neid siis omavahel võrrelda ning leida nende seast endale sobivaim ning soodsaim.
Kui teid huvitavad soodsad väikelaenud, saate nendest lähemalt lugeda kodulehelt väikelaen.ee, aga võrdlemiseks võite vaadata ka laenude võrdlust: parim kiirlaen.
Lisaks eelpool väljatoodud lehtedele võite vaadata ka Laenukompassi nimelist laenuvõrdlusportaali, kus on välja toodud enamus laenude kategooriad ning võrreldud erinevaid laenupakkujaid.
Ennem mistahes laenu võtmist, olgu selleks laen pandimajast või mõnelt laenufirmalt, tasub veenduda, et te suudate tulevikus laenukohustusi kindlasti täita ning vajadusel konsulteerige spetsialistiga.