Ehete kollektsioonid

Kuldne ilu: Vaated parimatele ehete kollektsioonidele

Kulda on tänu oma kaunile välimusele, vastupidavusele ja kergele vormitavusele kasutatud ehete valmistamisel tuhandeid aastaid. Kuna tegemist on küllaltki pehme materjaliga, on temast võimalik luua keerulise disainiga ehteid ja kaunistusi. Oma omadustelt ei tuhmu ega korrodeeru kuld väga lihtsalt- tegemist on vastupidava metalliga, mis säilitab oma kauni väljanägemise pikas perspektiivis.

Kullast ehete valmistamiseks segatakse kullasulamile mitmeid teisi metalle, et muuta ta võimalikult kriimustustekindlaks ning veelgi vastupidavamaks. Kõige levinumad ehetes kasutatud kullasulamid on 14- ja 18-kraadine kuld. 14-kraadine kuld on valmistatud 58,3% kullast ning 41,7% teistest metallidest, 18-kraadine kuld aga sisaldab pea 75% kulda ning 25% teisi metallisulameid. Kui lisametalle ei kasutataks ehtekulla materjali valmistamiseks, oleks materjal piisavalt pehme ning kahjustuste-aldis. 

 

Kuldehted on saadaval laias värvivalikus, sealhulgas kollane, valge, roosa ja roheline. Kulla värvuse määrab kullaga legeeritud metalli tüüp ja kogus. Kollane kuld on aga üheks traditsioonilisemaks värvuseks kullaturul ning sama värvust kasutatakse mujal maailmas väga intensiivselt. Nii turunduses, finantsettevõtetes kui ka tekstiilitööstuses on kuldkollane populaarne valik brändi värvide valimisel. Eesti veebilehed  https://www.ninjacasino.com/ee/slotid, https://goldtime.ee/ ning ettevõte Kalev kasutavad kuldkollast värvust enamusel oma teenustel ning toodetel, lisades luksuslikku välimust ning disaini. 

 

Kuldehted on paljude inimeste jaoks väga populaarne valik ja suurepärane võimalus ehetekollektsioonile väärtust lisada. Maailmakuulsad ehetedisainerid kasutavad kulda oma kollektsioonide koostamisel äärmise täpsusega ning mõnikord isegi ekstreemse rohkusega.

 

Järgnevalt heidame pilgu eksklusiivsetele kuldehetele ning kollektsioonidele, mille olemasolu omab nii ajaloolist väärtust kui ka silmipimestavalt kaunist välimust.

 

  • Buccellati – ONLY GOLD 

Buccellati on luksuslik Itaalia ehtebränd, mis on tuntud oma keerukate käsitsi valmistatud kuldehete poolest. Brändil on pikk ajalugu, mis ulatub aastasse 1919, mil Mario Buccellati avas Milanos oma esimese poe. Buccellati ehteid iseloomustavad unikaalsed ja elegantsed kujundused, millel on sageli keerukad  ja filigraansed graveeringud. Buccellati ehted on kõik valmistatud traditsiooniliste tehnikate abil, mis on edasi antud läbi põlvkondade käsitöölistelt käsitöölastele. Itaalia kuldehete brändi tooted on kollektsionääride ja luksushuviliste seas kogu maailmas väga nõutud.

 

Üheks kaunimaks sarjaks 2023.aastal Buccellati varamus on ONLY GOLD kollektsioon, mida iseloomustavad põimitud kuldlintidest ning nööridest valmistatud disain ning sümmetrilisus. ONLY GOLD seeria tooted koosnevad kõik kuldkollasest ning valgest kullast, ning tootevalikus on nii kaelakeed, kõrvarõngad, ripatsid kui ka sõrmused. Kollektsioon ise koosneb 24st erinevast ehtest ning peamine disaini visuaalselt kirjeldav märksõna on lilled. 

ONLY GOLD kullastehete kollektsiooni kõige kallim ese on ONDINE kaelakee, mille hind on 33 000 dollarit (käibemaks ei ole siia sisse arvatud). Ehte juurde kuuluvad lisaks kuldkollasele ja valgele kullale ka teematid, mis muudavad ehte veelgi säravamaks õhtuvalguses. ONDINE kaelakee hooldamiseks pakub Buccellati eraldi teenust ning juhiseid selle kandmiseks. 

 

  • Foundrae – Strong Hearts

Foundrae on Ameerika ehtebränd, mis on tuntud oma ainulaadsete ja sisurikkate disainide poolest. Bränd demostreerib sageli sümboleid ja motiive, millel on kandja jaoks isiklik tähtsus, nagu astroloogilised märgid, talismanid ja muud kujundid. Foundrae ehted on valmistatud traditsiooniliste tehnikate, sealhulgas käsitsi graveerimise ja emailimise abil ning on sageli valmistatud väärismetallidest, nagu kuld ja hõbe. Brändi austatakse kõrgelt selle pühendumise eest kvaliteedile ja viimistlemisele ning see on kogunud poolehoidu nende seas, kes hindavad tähendusrikkaid ajatuid ehtekujundusi.

 

Strong Hearts kuldehete kollektsioon omab ajatut väärtust ning on kogunud aastate jooksul enim tähelepanu oma keti silmuse suuruse puhul disainilt. Antud kollektsiooni kuulub nimelt väga suure silmusega ning äärmise lihtsusega kujundatud kaelakeed ja käeketid. Kogu seeria koosneb 14st erinevast ehtest, ning nendest väärtuslikuim on 18-kraadisest kullast valmistatud Strong Hearts Love Links kaelakee, mille ketilülisuurus on umbes 3cm. Kett on valmistatud Itaalias spetsiaalse tootmisprotsessi abil ning patenteeritud eraldi. 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga