Kuld

Kulla sära: Parim sihtkoht kullast ehete leidmiseks

Inimesed on kuldehteid kandnud tuhandeid aastaid ning nende kandmisel on olnud kultuurne ja sümboolne tähendus paljudes ühiskondades. Iidsetel aegadel peeti kulda rikkuse, võimu ja jumalikkuse sümboliks ning seda kasutati sageli kuninglike ja religioossete liikmete kaunistamiseks. Egiptuses kasutasid vaaraod kulda kui dekoratiivset materjali enda ja elamise kaunistamiseks- nii nõud, ehted, riided kui ka hooned oli kullatud üle või kullast valmistatud.

 

Läbi ajaloo on kuldehteid kantud erinevatel põhjustel, sealhulgas staatuse sümbolina, religioossetel või vaimsetel eesmärkidel, kaitse- või õnnemedaljonina ning eneseväljendus- ja kaunistusvahendina.

Kulda on ehete valmistamisel kasutanud paljud kultuurid, sealhulgas iidsed egiptlased, kreeklased, roomlased ja pärslased. Möödunud sajandite ajal on kullast ehted jäänud populaarseks ning neid on kaasatud paljudesse erinevatesse moe stiilide arendamistesse. Tänapäeval kantakse kullast ehteid mitmel erineval põhjusel ning neid peetakse sageli luksuse ja elegantsi sümboliks.

 

Tänu online-kasiinode populaarsusele, on veebilehtede arendajad hakanud kasutama kulda kui osa dekoratiivsest lehedisainist. https://www.nutz.ee/jackpot-mangud mängulehte külastades on märgata aktiivset kuldsete pealkirjade kasutamist ning sestap peetakse kasiino-lehti kui kaunilt kujundatud osaks hasartmängude maailmas. Kuld kui ehe on aga märgata ka teistel veebilehtedel: atraktiivsed riietusbrändid, kuldehete edasimüüjad ja muusika voogedastus programmid. 

 

Maailma kullanõukogu hiljutiste andmete kohaselt olid 2022. aastal suurimad kulla importijad:

 

  1. Hiina
  2. India
  3. Šveits
  4. Ühendkuningriik
  5. Araabia Ühendemiraadid

Need riigid on viimastel aastatel olnud pidevalt kullaimportijate hulgas. Oluline on märkida, et mitte kogu imporditud kulda ei kasutata ehete valmistamiseks – kulda kasutatakse muu hulgas ka erinevates tööstusharudes, nagu elektroonika, meditsiin ja kosmosetööstus. Juveelitööstus on aga märkimisväärne kullatarbija ning need riigid on ülemaailmsel kullaturul suured tegijad. Sestap, tuleks siht seada just neisse riikidesse, sest sisse imporditud kulda kasutatakse sealsetes piirkondades luksuslike ehete valmistamiseks. Lisaks sellele, on neis riikides ostetav kaup võrreldes muu piirkonnaga veidi odavam.

 

Ajaloo jooksul on olnud palju suurepäraseid kullast ehete loojaid ja müüjaid. Siin on mõned tähelepanuväärsed näited:

 

  1. Cartier – 1847. aastal Pariisis asutatud Cartier on üks maailma ikoonilisemaid ehtebrände, mis on tuntud oma luksusliku disaini ja kvaliteetsete materjalide, sealhulgas kulla kasutamise poolest moemaailma ikoonidele. Cartier ehted on väärtuslikud ning soovituslikult peaksid kuuluma iga naise ehtekollektsiooni.

 

  1. Bulgari – see Itaalia bränd asutati Roomas 1884. aastal ja on tuntud oma julge, värvilise disaini ja oivalise viimistluse poolest. Bulgari kuldehted on eriti hinnatud ülemaailmselt ning neid kasutatakse tihti suurürituste puhul kuulsuste ehtimiseks.

 

  1. Tiffany & Co. – 1837. aastal New Yorgis asutatud Tiffany & Co on samuti legendaarne ehtebränd, mis on tuntud oma klassikaliste ajatute disainide ja kvaliteetsete materjalide poolest. Bränd on kuulus oma kuldsete kihlasõrmuste poolest, mis on olnud armastuse ja pühendumuse sümboliks põlvkondade kaupa. Tiffany & Co ehted pakitakse pea alati beebisinisesse karpi ning nende ehete kinkimine on saanud kultuurseks osaks abielus, kooselus ja kihluste puhul.

 

  1. Van Cleef & Arpels – 1906. aastal Pariisis asutatud Van Cleef & Arpels on tuntud oma õrna ja naiseliku disaini poolest, mis sisaldavad sageli kulda ja muid väärtuslikke juveele. Eriti populaarne on kaubamärgi Alhambra kollektsioon, millel on vääriskividega seatud kullamotiivid. 

 

  1. Buccellati – see Itaalia kaubamärk, mis asutati 1919. aastal Milanos, on tuntud oma keeruliste käsitsi valmistatud disainilahenduste poolest; sisaldavad sageli kulda ja muid väärtuslikke materjale. Buccellati ehted on kollektsionääride ja asjatundjate poolt väga nõutud ning hoitud.

Peamiselt leiab kõik need kuldehete müüjad Prantsusmaalt, Itaaliast, Ameerika Ühendriikidest ning mujalt maailmast ning soovituslik oleks vähemalt soetada endale üks ehe neilt ehete kunstnikelt ning müüjatelt. Antud ehtefirmad pakuvad enda ehetele ka kindlustust ning nende väärtus ajaga ainult kasvab. Tegemist on investeeringuga, mille abil on võimalik kindlustada nn ‘oma tulevik’.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga